Nieaf_Smitt_ELT-S

De Nieaf-Smitt Aardcircuitimpedantietester ELT-S is ontwikkeld voor meting van draaiveldrichting, aanrdcircuitweerstand, ia de nul (N) en aardcircuitimpedantie via de fase (L) en om netimpedantie te meten van laagspanningsinstallaties conform de norm NEN 1010 en NEN 3140. De Nieaf-Smitt Aardcircuitimpedantietester ELT- is een electronisch meetsysteem waarmee zowel lijn- als lusimpedantiemetingen op één- of driefasesystemen kunnen worden uitgevoerd. Het is ook mogelijk om de lusweerstand tussen de nul en de beschermingsleidingen te testen zonder de aardlekschakelaar(s) aan te spreken. 

 

 

De metingen die kunnen worden uitgevoerd door de ELT-S zijn:

  • Aardcircuitimpedantie
  • Aardcircuitweerstand tussen nul en aarde
  • Potentiële kortsluitstroom
  • Netimpedantie tusen fase- en nulleidingen en tussen twee faseleidingen op een driefasesysteem
  • De toestand van de beschermende aardpotentiaal (veilig of gevaarlijk)
  • Netspanning
  • Netfrequentie
  • Driefase draaiveldichting

 

De Nieaf-Smitt Aardcircuitimpedantietester ELT-S is voorzien van een intern geheugen met 500 geheugenlocaties voor opslag van meetgegevens. Deze kunnen naderhand eenvoudig met gebruikmaking van de RS232-poort, naar de PC worden gezonden, waar de gegevens in de software kunnen worden opgenomen.

Deze installatietester is vervangen door de Metrel Eurotest XA.