Metrel GammaGT, NEN 3140 apparatentester

De Metrel GammaGT tester is een batterij/accu gevoede NEN 3140 apparatentester. Vanwege de batterijvoeding zijn de keuringen aan arbeidsmiddelen volgens NEN 3140 veiligheidstesten ook mogelijk in het veld.

Deze meter is niet meer beschikbaar, een alternatief is bijvoorbeeld: Metrel DeltaGTFluke 6500-2 of Nieaf EazyPAT

Dit komt de mobiliteit van de NEN 3140 keurmeester ten goede. Het grote verlichte LCD-scherm, met rood/groen indicatie en aansluitschema’s voor iedere meting, maakt het keuren met de Metrel GammaGT een eenvoudige handeling.

In de Metrel GammaGT zijn standaard automatische NEN 3140 testprocedures opgenomen inclusief de grenswaarden van de isolatieweerstand en de weerstand van de beschermingsleiding en de vervangende lekstroom. Tot de doelgroep van de Metrel GammaGT behoren onder andere servicemonteurs, interne keurmeesters arbeidsmiddelen. Tevens is de Metrel GammaGT een ideaal meetinstrument voor het uitvoeren van kleine series periodieke keuringen.

De Metrel GammaGT heeft een intern geheugen voor maximaal 1800 testresultaten en deze kunnen via de USB-poort worden uitgelezen in de optionele PAT Link PRO software.

Metingen

 • Isolatieweerstanden met 250V en 500V DC (voldoet dus aan de nieuwe NEN 3140 versie 2011)
 • Weerstand beschermingsleiding (PE) met 200mA
 • Vervangende lekstroom
 • Functietest verlengkabels
 • Visuele controle 


Overige kenmerken GammaGT

 • Optische goed/slecht aanduiding (groen/rood)
 • Zelfkalibratie/zelftest
 • Voorgeprogrammeerde testprocedures
 • Ingebouwde acculader
 • Geheugen voor 1800 metingen
 • USB-poort voor dataoverdracht
 • Aansluiting barcodelezer
 • Optionele PAT Link PRO software (NL)

Indien noodzakelijk kunnen 3 fase adapters meegeleverd worden om aan 3-fase apparaten te kunnen meten.